Skip to main content
Haberler & Duyurular

Küçük Kulüp’te Kupalar Sahiplerini Buldu

Eylül 21, 2018Yorum Yok

Küçük Kulüp’ün İzmir’e adanan sevilen tenis turnuvası 9 Eylül Tenis Turnuvası oynanan final maçları, ödül töreni ve final kokteyli ile son buldu.

9 Eylül Tenis Turnuvası bu sene İzmir ve Türkiye’de sporun gelişmesine öncülük etmiş, değerli iş adamı ve aynı zamanda Küçük Kulüp’ün eski üyesi merhum Esin Özgener onuruna oynandı.

Küçük Kulüp kortlarında toplam 130 İzmirli tenisçi 12 gün boyunca İzmir’in en iyisi olmak için mücadele verdi.

Turnuvaya katılan tenisçiler arasında gerçekleştirilen çekilişle bir motosiklet, birçok özel hediye sahibini buldu.

Turnuvanın karışık çiftler kategorisinde Janet Doğru-Hüsnü Hatipoğlu ikilisi Aslı Utku Engin-Celal Özüdoğru ikilisini 6/2 – 6/3 lük skorla yenerek birincilik kupasını kaldırırken,

Tek erkekler kategorisinde 6/4 – 6/4 lük skorla Eray Ertuğ birinci, Atacan Türk ikinciliğe hak kazandı. Tek bayanlar kategorisinde oldukça çekişmeli geçen maçın ardından Ayşim Pennetti, Janet Doğru’yu 7/5 – 6/3 lük skorla yendi.

Dereceye giren tenisçilere ödüllerini Özgener ailesi adına İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve kulübün üyesi Mahmut Özgener, İzmir Milletvekili Ceyda Çankırı, Küçük Kulüp Yönetim Kurulu Başkanı Emre Sarıgedik, Türkiye Tenis Federasyon Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Necimoğlu, Ben TV İmtiyaz Sahibi Erol Yaraş, Küçük Kulüp Yönetim Kurulu Üyeleri Ümran Uysal ve Ahmet Aslaner, Küçük Kulüp Eski Saymanı Enrico Ricardo Aliberti ve kulübün üyesi Süleyman Eryüksel’in  elinden aldı.

Küçük Kulüp Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Emre Sarıgedik: “Her geçen sene turnuvalarımızın daha heyecanlı ve iddialı bir organizasyona dönüştüğünü görmekten mutluyuz. Güzel İzmir’imize adadığımız ve İzmir’in kurtuluş gününde başladığımız 9 Eylül Tenis Turnuvasını bu sene İzmir’de sporun gelişmesine öncülük etmiş değerli işadamı ve eski üyemiz Merhum Esin Özgener onuruna oynadık. Bir kere daha kendisini rahmetle anıyoruz. Oldukça geniş bir katılımla turnuvamızı gerçekleştirdik. İzmirli tenis severler bizleri yalnız bırakmadı. Özgener ailesine, Yönetim Kuruluma ve turnuvada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Esin Özgener’in oğlu, İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener ise yaptığı konuşmada babasının futbol adamlığının yanı sıra milli bir tenisçi olduğunu ve bu özelliğinin çok bilinmediğinin altını çizdiği konuşmasında, iki kuşaktır üyesi oldukları Küçük Kulüp’ün  Özgener ailesi için önemli bir yere sahip olduğunu belitti.

Ödül töreni düzenlenen kokteyl ile son buldu.