Skip to main content
Haberler & Duyurular

Küçük Kulüp’te Kupalar Sahiplerini Buldu

Ekim 3, 2020Kasım 19th, 2021Yorum Yok

           

Küçük Kulüp’ün geleneksel hale gelen bu sene 18. sinin oynandığı tenis turnuvası oynanan final maçları ve ödül töreni ile son buldu.

Turnuva, Türkiye Tenis Federasyonu Asbaşkanı ve aynı zamanda Küçük Kulüp’ün üyesi olan Bülent Necimoğlu’nun yakın zamanda kaybettiği İzmirli iş adamı merhum Abidin Necimoğlu onuruna oynandı.

Küçük Kulüp kortlarında toplam 115 İzmirli tenisçi 10 gün boyunca İzmir’in en iyisi olmak için mücadele verdi.

Turnuvaya katılan tenisçiler arasında gerçekleştirilen çekilişle elektrikli scooter ve birçok özel hediye sahibini buldu.

Turnuvanın tek erkekler kategorisinde Atakan Özuysal, Remzi Pekün’i  7/5 – 4/6 – 8/10 luk skorla yenerek birincilik kupasını kaldırırken,

Tek bayanlar kategorisinde 6/4 – 6/4  lük skorla Öznur Sarıbülbül birinciliğe, Çiğdem Kukul ikinciliğe hak kazandı.

Turnuvanın centilmen sporcuları ise Banu Abacı ve Orhan Sırma seçildi.

Dereceye giren tenisçilere ödüllerini Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, Türkiye Tenis Fedrasyonu Asbaşkanı Bülent Necimoğlu, İşadamı Eyüp Necimoğlu, Küçük Kulüp Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Emre Sarıgedik, Yönetim Kurulu üyeleri Arda Yağcı, Ahmet Aslaner, Mark Sevinti, Eski İzmir Millet Vekili Necip Kalkan, Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, Woodlovesart Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Can, Yeditepe Taşımacılık Yönetim Kurulu Başkanı Alp Tuğhan, ETV Tenis Kulübü Başkanı Umut Oruç, Milliyet Ege Spor Müdürü Mehmet Demirtaş, İzmir Sıcak Haber İmtiyaz Sahibi Burak Cilasun, Yenigün Hazetesi İmtiyaz Sahibi Ümit İlker Tangal’ın  elinden aldılar.

Küçük Kulüp Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Emre Sarıgedik: “Her geçen sene turnuvalarımızın daha heyecanlı ve iddialı bir organizasyona dönüştüğünü görmekten mutluyuz. Federasyon Başkanımız Cengiz Durmuş’u kulübümüzde ağırlamaktan onur duyuyoruz.  Bu sene turnuvamızı İzmir’de sporun gelişmesine katkıları olmuş, değerli işadamı Abidin Necimoğlu onuruna oynadık. Bir kere daha kendisini rahmetle anıyor ve Necimoğlu ailesi’ne turnuvamıza desteklerinden teşekkür ediyorum. Kulübümüz yakın zamanda Folkart ve Woodlovesart ile sponsorluk anlaşması imzaladık. Sahipleri Sinan Can ve Mesut Sancak’a da desteklerinde dolayı teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki bu iş ortaklığı daha uzun yıllar devam edecek.” dedi.

Ayrıca konuşmasında Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in onayı ile İzmir’e Küçük Kulüp Tenis, Dostluk ve Barış Anıtı yapılacağının da müjdesini verdi.

Abidin Necimoğlu’nun oğulları Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Bülent Necimoğlu ve iş adamı Eyüp Necimoğlu yaptıkları konuşmalarda babalarının spora ve sporcuya verdiği önemi dile getirdiler ve babalarının anısını bu turnuvada yaşatmanın memnuniyetini belirttiler.