Skip to main content
Haberler & Duyurular

Küçük Kulüp’te Mevlana Haftasına Özel Söyleşi

Aralık 13, 2023Yorum Yok
Küçük Kulüp Hayatın İçinden söyleşileri, içinde bulunduğumuz Mevlana Haftası dolayısıyla Ney ve Tasavvuf Felsefesi konulu özel bir söyleşi ile üyeleriyle buluştu.
Mevlana’nın 123. Kuşaktan torunu, mutasavvıf Çelebi Abdülkadir Baykara’ın konuşmacı konuk olarak katıldığı söyleşiye; Ege Neyzenler Derneği Başkanı neyzen Volkan Yıldız, neyzen Şenay Güçer ve Derviş Semazenler Grubu Baş Semazeni Bekir Kalaycı eşlik etti. Mevlana’nın öğretilerinin altı çizilirken, Sema töreninin geçmişi ve ritüelleri üzerinde duruldu.
Neyzen Volkan Yıldız ve Şenay Güçer’in neylerinden çıkan ezgiler ile Derviş Semazenler Grubu Baş Semazeni Bekir Kalaycı’nın sema gösterisi katılımcıların büyük beğenisini kazandı.
Küçük Kulüp Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Emre Sarıgedik yaptığı açılış konuşmasında “Ne olursan ol, gel” evrensel iletisiyle 800 yıldır herkesi sevgi, bilgi ve hoşgörüyü ile buluşturan Hz. Mevlana’nın vuslat yıl dönümündeyiz, özel bir söyleside onu yâd etmek bizi onurlandırdı.” dedi. Küçük Sosyal Dernegi Yönetim Kurulu Üyesi ve Sosyal Komiye Başkanı Ümran Bağcı ise “Geçen sene büyük ilgi gören etkinliğimizi bu sene Sn. Abdülkadir Baykara’ın da katilimiyla tekrar gerçekleştirdik. Tasavvuf müziğinin eşsiz nameleri eşliğinde Mevlana felsefesini anlamaya çalışmak bizler için güzel bir deneyim oldu. Tüm konuklarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

Yorum bırakın