Skip to main content
Haberler & Duyurular

Tanınmış Eğitimci Kayhan Karlı, Küçük Kulüp Hayatın İçinden Söyleşilerinde

Ekim 12, 2020Yorum Yok

Hava muhalefeti nedeniyle geçen hafta ertelenen Küçük Kulüp Hayatın İçinden Sohbetleri, konuğu Eğitimci Kayhan Karlı’yı 13 Ekim Cuma saat 17:30’da sizlerle buluşturacak. Salgın Süresi ve Sonrasında Eğitim konulu söyleşiye sizleri de bekliyoruz.

Kayhan Karlı Kimdir?

Kayhan Karlı, yirmi yılı aşkın süredir eğitimci ve eğitim yöneticisi olarak görev almış olup liderlik ve liderlerin geliştirilmesi konusunda Türkiye’nin bir çok ilinde konuşmalar yapmış ve eğitimler düzenlemiştir. Harvard Üniversitesi, Kennedy School Executive Education ” Art and Practice of Leadership Development” programını bitirmiş bir liderlik eğitimcisidir.

“Öğrenme Yoldaşlığı”nı kavramsallaştırmış ve kişisel ve mesleki gelişim alanında kullanılmaya başlanmasını sağlamıştır.

2011 yılı Mart ayından bu yana ülke genelinde yapmaya başladığı “21. Yüzyılın Okulu ve Öğrenme” başlıklı konferanslar serisiyle otuz binden fazla eğitimciye Dijital teknolojler, Küreselleşme ve Beyin araştırmalarının eğitimi ve okulu nasıl değiştirdiğini anlattı ve sürdürmekte.

Eğitimciler için kişisel ve mesleki gelişimi odağına alan ve hizmet içi eğitim programları sunan Öğretmen Akademisi Vakfı’nda yaklaşık altı yıl süresince Kurucu Genel Müdür olarak görev yapmıştır.

Lisans eğitimini Matematik öğretmenliği, yüksek lisansını eğitim yönetimi alanında tamamlamış olan Karlı, Türkiye’de özel okullarda ve yurtdışında öğretmenlikle başlayan kariyerine eğitim yönetciliğiyle devam etmiştir. İngiltere Bognor Regis Community CollegeAKA Koleji ve TED Bursa Koleji’nde Genel Müdür olarak hizmet vermiştir.

Eylül 2013`den itibaren Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesinde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak ders vermektedir. Aynı dönemde Yenilikçi Öğrenme Merkezi‘ni kurarak, eğitim kurumları ve eğitimcilerle her alanda gelişim projeleri yapmaya devam etmektedir.

Uluslararası eğitim kuruluşlarında öğretmen eğitimi ve okul gelişimi konusunda eğitimci olarak yer almış ve Harvard -USA, University of Sussex -UK üniversitelerinde öğretmen gelişimi alanında eğitimler almıştır. Aynı zamanda uzun yıllardır sürdürdüğü öğretimsel koçluk çalışmaları ile birlikte ICF üyesi profesyonel bir Koçtur. Yayınlanmış çok sayıda makalesinin yanında Hürriyet Eğitim, Artı Eğitim gibi çeşitli dergilerde aylık ve haftalık yazıları yayınlanmaktadır.